Prečo chryzantémy nekvitnú: hlavný dôvod

Kvitnutie chryzantém závisí od mnohých podmienok: počasia, klímy oblasti, v ktorej rastú, osobitostí odrody a nuáns starostlivosti.

Jedným z takýchto faktorov, ktorý má mimoriadny význam, je správne zavlažovanie.

Nedostatok vlahy spôsobuje rýchle zdrevnatenie výhonkov rastliny, čo spôsobuje, že chryzantéma prestáva nasadzovať púčiky.Nadbytok tekutiny nie je o nič lepší – v dôsledku prílišnej vlhkosti koreňový systém kvetu zahníva, vznikajú hubové choroby a rastlina odumiera.

Ak sa sezóna blíži ku koncu a vy ste sa ešte stále nemohli tešiť zo svojich chryzantém, zhodnoťte, či robíte všetko správne.

Ako správne zalievať chryzantémy

Hlavným pravidlom, ktoré treba dodržiavať pri zalievaní chryzantém, je striedmosť.

Pôda okolo kríkov by sa mala udržiavať mierne vlhká a medzi zalievaním sa povoľuje vysychanie povrchu pôdy.

Skúsení pestovatelia kvetov odporúčajú zvlhčovať pôdu na záhone raz za 2 až 3 dni, pričom pod každú rastlinu nalejte 2 až 3 litre.Ak je za oknom teplo a sucho, je povolené polievať denne.

Ešte jedna vec: snažte sa zalievať záhony tak, aby sa voda nedostala na listy a púčiky.

Najlepší čas na zalievanie chryzantém je skoro ráno alebo večer (pri západe slnka).V tomto prípade sa vyhnete spáleniu slnkom.

Peter

Author: Peter

Volám sa Peter a venujem sa písaniu článkov o ajurvéde, starovekej medicíne. Fascinuje ma, ako táto veda dokáže prirodzene harmonizovať telo, myseľ a dušu. V mojich článkoch vám prinášam praktické rady, ako aplikovať ajurvédu do každodenného života pre zdravší a vyrovnanejší život.

One Reply to “Prečo chryzantémy nekvitnú: hlavný dôvod”

  1. Hej, ak by ste chceli, aby vaše chryzantémy mali výročie kvetov, možno ste ich užooávali príliš veľa lásky pri polievaní. Nechajte tie kvety dýchať! Možno im robíte piruety, keďže ste skutočne talentovaný zavlažovač. Ale choďte ľahšie, predsa chcete, aby vonia vo vašej záhrade dlho, dlho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *