Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Základné informácie:
MUDr. Oľga Olexová je rodáčkou z Bratislavy. Vyštudovala Lekársku Fakultu UK v Bratislave a atestovala z pediatrie a klinickej imunológie. Počas svojej lekárskej praxe pôsobila ako detská lekárka v Bardejove, neskôr ako imunologička a alergologička pre deti a dospelých v Trstenej na Orave, kde pracuje doteraz.

Štúdium a prax spojená s ajurvédskou medicínou:
Po osobnej skúsenosti s liečením podľa ájurvedskej medicíny, sa začala venovať štúdiu ájurvédy v Čechách a v Bratislave v Škole ájurvedy a prírodných medicín u medzinárodne uznávaných ájurvédskych lekárov MUDr. Davida Freja, Dr.Vikrama Chauhana, MUDr. Martiny Ziskovej a ájurvédskeho liečitela Pavla Hlôšku. Logickým vyústením tohto dlhoročného štúdia bolo prenesenie získaných vedomostí do každodennej lekárskej praxe.
Vo svojej praxi spája poznatky modernej medicíny s tisícročnými poznatkami a skúsenosťami ájurvédskej medicíny k prospechu liečby svojich pacientov a to tak detí ako aj dospelých. Zároveň sa intenzívne venuje aj propagácii ájurvédy ako lektorka.

Najbližšie konzultácie v centre Zdravie z prírody (Furdekova 10, Bratislava): aktuálne nie sú žiadne voľné termíny.


DRUHY KONZULTÁCIÍ A VYŠETRENÍ:

1. detská ajurvédska konzultácia - zameraná na deti vo veku od 0 do 18 rokov
2. biorezonancia - vyšetrenie na jednotlivé alergie a zistenie stavu jednotlivých orgánov zamerané na všetky vekové kategórie
3. vyšetrenie z kvapky krvi prístrojom Bicom - získanie prehľadu o aktuálnom stave vnútorných orgánov a jednotlivých druhoch alergénov

PRIEBEH KONZULTÁCIE
Po telefonickom dohodnutí si termínu s p. Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445 a uhradení zálohy 20 €, vyplňte dotazníky a zašlite ich emailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Dotazníky nie sú podmienkou a tí, ktorí z akýchkoľvek dôvodov, nemôžu dotazníky vyplniť, môžu potrebné informácie poskytnúť doktorke počas konzultácie. Dotazník slúži k bližšiemu spoznaniu pacientovej zdravotnej histórie a zdravotných problémov a ich možných zdrojov. Po jeho vyhodnotení sa pani doktorka venuje počas konzultácie aktuálnemu zdravotnému stavu a problémom pacienta ako aj stanoveniu najvhodnejšej liečby. Dotazník slúži k bližšiemu spoznaniu pacientovej zdravotnej histórie a zdravotných problémov a ich možných zdrojov. Po jeho vyhodnotení sa pani doktorka venuje počas konzultácie aktuálnemu zdravotnému stavu a problémom pacienta ako aj stanoveniu najvhodnejšej liečby.


1. DETSKÁ AJURVÉDA
Čo môžete očakávať od ajurvédskej konzultácie pre vaše dieťa?
Predovšetkým ide o zistenie ajurvédskej typológie, vrodenej konštitúcie, zistenie aké zmeny v životospráve a v dennom režime spôsobili, že sa zdravotný stav dieťaťa vychýlil z rovnováhy.

Hodinová (60 minútová) konzultácia pre rodiča s dieťaťom od 0 rokov zahŕňa - vyšetrenie podľa jazyka, očí, nechtov, pokožky a pulzová diagnostika. Pulzová diagnostika určí, ktoré energie vášho dieťaťa sú v nerovnováhe. Stanoví sa odporúčanie v oblasti výživy podľa konštitúcie a zdravotného stavu dieťaťa a jedálniček s vhodnými a nevhodnými potravinami. Recepty k odporúčanému jedálničku budú poskytnuté podľa požiadavky rodiča. Podľa potreby sa vytvorí aj návrh na bylinnú liečbu.

Upozornenie: Dovolíme si vás týmto upozorniť, že v prípade, že ide o dieťa do 12 rokov alebo postihnuté dieťa do 18 rokov, je potrebné, aby boli prítomní obaja rodičia, resp. dvaja dospelí a zároveň, aby ste si so sebou doniesli aj USB kľúč, na ktorý vám pani doktorka stiahne všetky potrebné relevatné informácie!


2. BIOREZONANCIA - rýchla a spoľahlivá metóda diagnostiky ochorení a následne ich liečba bez potreby použitia liekov. Je bezbolestná a preto je vhodná tak pre malé deti ako aj pre dospelých. Je vhodná aj pre zdravých ľudí v rámci prevencie. Pri základnej diagnostike cez prístroj Bicom na ambulancii alebo pri konzultáciách vyšetrujeme alergény a zaťaženie orgánov, viac informácií a prehľad získate po nahliadnutí do priložených tabuliek:

Tabuľka biorezonancie sledujúca alergény
Tabuľka sledujúca zaťaženie orgánov

Okrem toho máme aj sady na vyšetrenie záťaží a problémov s očkovaním, vyšetrenie ortopedických ťažkostí, degenerovaných buniek, parazitov, chemických látok, baktérií, vírusov a imunity.


3. VYŠETRENIE KVAPKY KRVI PRÍSTROJOM BICOM
V našom ajurvédskom centre Zdravie z prírody vám pichnutím do prsta odoberieme kvapku krvi. Vložením tejto kvapky do prístroja BICOM získate prehľad o zaťažení vašich orgánov. Druhý výstup bude obsahovať zoznam alergénov (potraviny, pele, baktérie, plesne vírusy, srsť zvierat a pod.) s vyznačením hlavných alergénov, ktorých by ste sa mali strániť.
Ak Vás tento spôsob vyšetrenia zaujal ďalšie infomácie a objednávky adresujte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo na čísle 0905 201 445.

 

4. DIAGNOSTIKA CELIAKIE

Diagnotika celiakie býva pomerne jednoduchá, Zisťuje sa prítomnosťou tzv. autoprotilátok v krvi. Jednou z možností je aj rýchly test, ktorý vám môže lekár urobiť z kvapky krvi. V našom centre vám tento test spravíme na prístroji BICOM. Ak potrebujete viac info o celiakii, prečítajte si článok. Ak Vás tento spôsob vyšetrenia zaujal ďalšie infomácie a objednávky adresujte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo na čísle 0905 201 445.

 

 

Cenník jednotlivých konzultácií nájdete TU.

 

 

Zároveň sa s vami radi podelíme aj o informácie, že sa pani Dr. Olexová nedávno vrátila z cesty z Indie, kde úspešne získala niekoľko certifikátov, ktorými si opäť zvýšila svoje vzdelanie a doplnila aj cenné skúsenosti v oblasti ajurvédskej medicíny!

Najnovšie certifikáty získané v Bharat Heritage Services v Indii:

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska masáž

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska Jóga

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska kuchyňa (varenie)

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska terapia

 

 

Zdieľať