Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Základné informácie:
MUDr. Oľga Olexová (1955) 

Po ukončení štúdia detského lekárstva na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave pracovala ako detská lekárka, neskôr ako klinická imunológia a alergologička pre deti a dospelých. Od roku 2010 sa popri alopatickej medicíne začala vzdelávať a pracovať v oblasti Ajurvedskej holistickej medicíny, ktorú uznala aj WHO. Učila sa u MUDr.Freja, MUDr. Ziskovej, Pavla Hlôžku, Dr. Vikrama Chauhama a Vivek G. Gaur v Indii, Dr.Johna Douillarda v USA. V rámci štúdia navštívila USA i Indiu. V roku 2012 začala na diagnostiku a liečbu používať aj informačnú medicínu - biorezonaciu a vzdelávať sa v Tradičnej čínskej medicíne. Kedže všetko v zdraví začína pri trávení av súčasnosti sa venuje poradenstvu v oblasti celostnej medicíny.

 

 

Konzultácie v centre Zdravie z prírody (Furdekova 10, Bratislava):

Utorok 10:00 - 13:00

Streda 13:00 - 16:00

Štvrtok 13:00 - 16:00

 

Vyšetrenie trvá 50 minút a je v ňom obsiahnuté:

 

lstok Anamnéza - čiže rozhovor s klientom, prebieha hlavne v úvodných zasadnutiach na základe vyúčtovania dvoch zdravotných dotazníkov
lstok Pulzová diagnostika - pulz na oboch rukách, prebieha v niekoľkých prípadoch, ktoré súvisia s každou úrovňou, ktorá sa týka určitých vecí alebo je narušený. Táto diagnostika je spoľahlivou metódou odhaľujúcou sa blížiacu sa chorobe, ešte skôr sa objavuje známymi charakteristickými prejavmi
lstok individuálneho metabolického typu , typ nerovnováhy
lstok Vyšetrenie jazyka - napovie veľmi veľa o zdravotnom stave. Diagnostika podľa jazyka je rozvinutý systém vo východnej medicíne. Význam jazyka je pre diagnostiku veľmi dôležitý.Už dávno lekári pozorovali povlak, vzhľad, sfarbenie, vlhkosť a ryhy na jazyku. Ochorenie sa na jazyku prejaví celkovo pri akútnom stave. Chronické ochorenia sa prejavujú ohraničenými zmenami v jazyku
lstok Odporúčanie individuálneho stravovania
lstok  Krátky písomný návrh liečby (vhodné + nevhodné potraviny, nevhodné kombinácie potravín)
lstok O dporúčania podpornej bylinnej liečby

 

Uvedené vyšetrenie a pridané ďalšie doplňujúce doplnky Vám môžu pomôcť pomôcť napríklad v súčasnej dobe najviac diskutované: príravu a prevedenie očkovania, postcovidový syndróm a zdravotné problémy z neho vyplývajú, bolestivé a bolestivé ťažkosti, rôzne akútne alebo chronické ochorenia.

 

Vyšetrenie detí od 0-15 rokov


Ajurvédskou alebo Tradičnou čínskou medicínou sa dajú vyriešiť u detí tieto zdravotné problémy:
opakované ochorenia, opakované respiračné ochorenia, opakovaný kašeľ, zväčšená nosová mandľa
ekzémy a množstvo iných problémov


Pri vyšetrení detí je potrebné, aby s deťmi prišli dvaja dospelí sprievodcovia. Po vyšetrení dospelých dieťa zabaví, aby si matka mohla vypočuť jeden z ľudí, kľud. aktualizácie, že niektoré deti si nedajú vyšetriť pulz. Ajurvédska medicína má však okrem pulzovej diagnostiky aj iné vyšetrovacie metodiky na vyšetrenie.


CENA za 50 min. konzultácia: 65,00 eur

 

Ďalšou možnosťou je využiť 30 minútovú konzultáciu za 40,00 eur, ktorú odporúčame na kontrolu alebo na doplnenie otázok zo strany klienta počas liečby.

 

Doplňujúce vyšetrenia:
V prípade je možné doplniť služby, ktoré vám poskytnú podrobnejší obraz o zdravotnom stave. Hodnosť a prospešnosť týchto služieb vám vysvetlí lekár.

 

Uvedené služby sú dodávané zvlášť:
lstok Analýza z kvapiek krvi na kvantovom analyzátore poskytne obraz o stave orgánov a 90 alergénov - 50 eur

lstok Analýza z kvapiek krvi  na kvantovom analyzátore poskytne obraz o 90 alergénoch - 30 eur
lstok InBody analýza ukáže stav organizmu (viscerálny tuk, vodné pomery, metabolický vek)
lstok Harmonizačná liečba kvantovým analyzátorom

 

 

 

Zdieľať