Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Robin Raju

 

Dr. Robin Raju, ajurvédsky lekár

 

Robin Raju pochádza z indického štátu Kerala, kde má Ajurvédska medicína svoje korene. Už niekoľko rokov žije na Slovensku a počas svojho pôsobenia usmernil mnohých ľudí a pomohol im dostať svoj organizmus do rovnováhy.

Študoval Ayurvedic Medicine & Surgery na Rajiv Gandhi University of Health Science v Bangalore a svoje klinické a praktické skúsenosti získal na Karnataka Ayurveda Medical College, ďalej v klinike zameranej na športovú medicínu, rehabilitácie a výživu a v ďalších ajurvédskych centrách v Kerale.
Po vyštudovaní zameral svoju prax, na ajurvédske konzultácie, koordinovanie ajurvédskych procedúr a terapií. Profesne viedol prezentácie a semináre zamerané na rôzne aspekty Ajurvédy a zdravého životného štýlu. Má praktické skúsenosti s aplikáciou Ajurvédy na šport a výživu športovcov. Rovnako získal cenné skúsenosti vo fyzioterapii a praktizovaní Panchakarmy. Prispieva do časopisov a prezentuje Ajurvédu aj v televíznych programoch.

Konzultácia s ajurvédskym lekárom trvá 60 minút. Cena konzultácie je 60 eur.


PRIEBEH KONZULTÁCIE:
1. Počas rozhovoru sa ajurvédsky špecialista oboznámi s Vašimi problémami. Rozhovor je zameraný na odhalenie množstva faktorov, ktoré môžu byť príčinou ťažkostí, ktoré chcete riešiť.
2. V rámci konzultácie, pomocou ajurvédskych diagnostických metód (napr. pulzová diagnostika, vyšetrenie jazyka), zistí príčinu nerovnováhy v organizme, ktorá može viesť k ochoreniu.
3. Tí, ktorí majú skúsenosti s ajurvédskou diagnostikou už vedia, že vďaka nej Vám lekár zistí vrodenú a súčasnú konštitúciu a nerovnováhu na tele, na duši, ale aj v myslení. Podľa ajurvédy sa ľudia delia do 3 skupín. Ide o tzv. dóše známe ako Váta, Pitha a Kapha. Pokiaľ nie sú v celkovej harmónii, nastáva v tele i v duši problém a organizmus je náchylný na prepuknutie nejakej choroby.
4. Po základnej konzultácii Vás ajurvédsky špecialista oboznámi s výsledkom vyšetrenia a navrhne postup, ktorý môže zlepšiť Váš momentálny stav. Jeho súčasťou je usmernenie v oblasti životného štýlu, stravovania a prípadného užívania bylinných výživových doplnkov, ktoré prispejú k zlepšeniu celkového stavu.


Ajurvédska diagnostika je vynikajúca ako preventívny systém, ktorý dokáže odhaliť začiatok možného ochorenia. Je to 5000 rokov stará medicína, ktorá je od r. 1982 uznaná WHO ako prírodný medicínsky systém, a ktorá má okrem iného aj dokonale zvládnutú farmakológiu potravín. Prípadov, keď ajurvédsky špecialista pomohol svojim klientom je veľmi veľa. Žijeme v dobe, ktorá nám prináša množstvo stresu nielen v pracovnom a osobnom živote, ale aj v oblasti stravovania a životného štýlu. Necháme sa unášať dobou, snažíme si udržať patričnú životnú úroveň a platíme za to dosť veľkú daň. Všetky tieto snahy sa podpisujú na nedostatku energie, zanesení organizmu fyzickým a emočným stresom, narušením rovnováhy, čo v konečnom dôsledku vedie ku civilizačným ochoreniam. Ajurvéda so svojimi metódami a erudovanými osobnosťami, nám môže pomôcť tento proces zastaviť.
Hovorí plynule anglicky a čiastočne slovensky.

 

 

Konzultácie u ajurvédskeho špecialistu Robina Raju si môžete objednať v našom centre Zdravie z prírody u p. Kosíkovej na tel. čísle 0905 201 445, prípadne emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Tlmočník je počas konzultácie zabezpečený.

 

 

 

Zdieľať